Wizyty u ginekologa w czasie ciąży.

ginekolog2
Pisała Wam już jak wyglądała moja pierwsza wizyta u ginekologa. Jeżeli jesteście ciekawi jak wyglądała kolejne wizyty to zapraszam do czytania.
Mój poród za kilka dni, tak więc odbyłam już wszystkie planowane wizyty u mojej pani ginekolog. Kolejny raz spotkamy się dopiero 6 tygodni po porodzie. Przez cały okres trwania ciąży miałam 11 wizyt u lekarza: pierwszą w 5 tyg ,a ostatnią w 37 tyg. Każda wizyta zaczynała się tak samo czyli od badania moczu, ważenia i mierzenia ciśnienia. Następnie była rozmowa z panią doktor i krótkie badanie.  USG miałam wykonywane 6 razy: w 9, 12, 20, 23, 30 i 36 tyg ciąży. Tylko jedno zostało wykonane na nasze życzenie i zapłaciliśmy za nie 25 EUR. Na pamiątkę mamy wydrukowanych 9 zdjęć. CTG miałam wykonywane 3 razy: w 33, 36 i 37 tyg. Z dodatkowych badań miałam wykonywany test na Toxoplasmose, pierwszy raz na 2 wizycie czyli w 6 tyg., a kolejny raz w 26 tyg. ciąży. Za oba testy zapłaciliśmy ok. 60 EUR z czego 40 EUR zwróciła nam kasa chorych.

Jestem bardzo ciekawa jakie badania Wy drogie mamy miałyście wykonywane i jak wyglądały Wasze wizyty. Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach, napiszcie również w jakim kraju mieszkacie aby było łatwiej nam porównywać Nasze doświadczenia.

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Wizyty u ginekologa w czasie ciąży."

Powiadom o

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Gość
04/06/2016 21:34

Następnie była rozmowa z panią doktor i krótkie badanie. – czego dotyczyła ta rozmowa i jakie to było badanie?

Gość
Ana
04/10/2017 10:19

raczej już sporo się zmieniło od 2013 roku. TK opłaca tylko 3 badania USG, jeśli chcemy więcej to płacimy za nie ekstra. Pozdrawiam

wpDiscuz