Świeże soki z sokowirówki

sokowirówka1

Sokowirówka pojawiła się w naszym domu w ubiegłym miesiącu, na wstępie napiszę, że w tym roku nie planowaliśmy takiego zakupu po prostu zmusiły nas do tego zaistniałe okoliczności. Sprawcą całego zamieszania stał się zepsuty express do kawy.

Kiedy okazało się, że z naszym expressem do kawy nic już nie da się zrobić, z wielkim bólem serca pożegnaliśmygo. W kuchni pozostało nam puste miejsce które postanowiliśmy zapełnić, i tuwłaśnie pojawił się dylemat. Kupić express do kawy z którego ja korzystam dwa razy dziennie, a mąż raz. Czy zapełnić to miejsce innym sprzętem które przyda się wszystkim domownikom. W tym właśnie momencie w głowie zrodził się pomysł, aby express do kawy zastąpić sokowirówką.

Przez dwa dni siedziałam przed monitorem i czytała opinie na temat różnych modeli sokowirówek, byłam też dwa razy w sklepie stacjonarnym, aby dotknąć pomacać itp. Wybór padł na sokowirówkę marki Philips którą widzicie na zdjęciu. Powodów dla których wybraliśmy ten model było kilka, a mianowicie: wielkość, kolor, duży otwór na owoce i szybkie mycie.

sokowirówka2

Sokowirówka sprawuje się świetnie, Kuba przez dwa dni trochę się jej bał, w tym czasie nawet nie wchodził do kuchni. Obecnie sam ciągnie mnie do kuchni i palcem pokazuje owoce i sokowirówkę. Jak również widać na zdjęciu jest moim małym pomocnikiem, robienie sków to dla nas fajna zabawa połączona z nauką kolorów oraz nazw warzyw i owoców.

KUBA1

kuba2

Dodatkowym plusem posiadania sokowirówki jest to, że do naszego menu weszło kilka produktów za którymi wcześnie nie przepadaliśmy. Zakup sokowirówki uważam za strzał w dziesiątkę. Na pewno wyszedł on nam na zdrowie.

A teraz przepis na nasz ulubiony soczek:

6 jabłek

6 gruszek

2 pomarańcze

2 cytryny

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o

wpDiscuz