Popołudnie w ZOO – tym razem postawiliśmy na Wüppertal

gdzie na wycieczke z dzieckiem

Od kiedy w naszym życiu pojawił się Kuba oczywistym dla mnie faktem stało się to,  że dość często odwiedzać będziemy miejsca, które zapewnią mu dużo wrażeń. Według mnie takim atrakcyjnym miejscem dla dzieci jest ZOO, pisze według mnie, ponieważ mój mąż jest innego zdania, ale o tym może innym razem. W NRW, czyli landzie w którym mieszkamy mamy kilka naprawdę świetnych ogrodów zoologicznych, a o jednym z nich już wam kiedyś pisałam o tutaj

Tak, więc kiedy temperatura spadła w końcu poniżej 30 stopni (jesteśmy jednymi z tych osób, które nie przepadają za upałami), zapakowaliśmy z Kubą manatki i wybraliśmy się do ZOO w Wüppertal. Po wejściu do ZOO przez chwilę myślałam, że mój syn z tą niechęcią do ZOO wdał się do ojca, ponieważ przez pierwsze kilka minut słyszałam „to już widziałem, lub już byliśmy w takim miejscu” i inne tego typu teksty, ale była tak do chwili, aż Jakub zobaczył bawiące się mały, uwielbiane  przez niego pingwiny oraz palce zabaw.

wuppertal zoo

wuppertal zoo

zoo w wuppertalu

nrw gdzie z dzieckiem

Jeżeli będziecie chcieli zabrać swoje pociechy w to miejsce zabierzcie ze sobą garść monet. Ta zabawa, którą przedstawiam na powyższym zdjęciu pochłonie wasze dzieci na dobre kilkanaście minut, a portfel uszczupli o wszystkie monety.

atrakcje w nrw

wycieczki nrw

wüppertal zoo

nrw zoo

atrakcje w nrw

wycieczka z dzieckiem nrw

atrakcje nrw

zoo wupertall

niemcy wycieczka

Jeżeli uwielbiacie spędzać czas w ZOO tak samo jak ja, to z całego serca polecam wam właśnie to w Wüppertal. Ogród posiada nie tylko dużo interesujących zwierząt, ale jest również położony w pięknym miejscu. Dla osób, które będą wybierać się tam z dziećmi, dobrą wiadomością jest to, że już nie muszą zabierać ze sobą torby pełnej zabawek, ponieważ łopatki, wiadra itp. znajdują się przy placu zabaw. Zła wiadomość jest tak natomiast taka, że jeżeli wasze dzieci nie lubią wchodzić pod górę to lepiej zabrać ze sobą wózek.

Jeśli tym wpisem namówiłam was do odwiedzenia tego miejsca to bardzo się cieszę, na pewno wam się tam spodoba tak samo jak nam. A i koniecznie dajcie znać jak wam się tam podobało.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o

wpDiscuz