Neuss – kryty stok narciarski

Skihalle Neuss

Na samą końcówkę tegorocznej zimy nareszcie udało nam się zmobilizować, spakować sprzęt i wyruszyć na stok (co w naszym regionie jest niebywały wyczynem). Jeżeli obserwujecie mnie na IG wiecie, że mieszkam w rejonie, gdzie zima wygląda jak późna jesień lub wczesna wiosna. Śnieg bywa tu rzadko, a jak jest to tylko kilka godzin, tak samo z minusową temperaturą.

Neuss-kryty stok narciarski

Kryty stok narciarski w Neuss to idealne miejsce, gdzie można nauczyć się jeździć lub odświeżyć swoje umiejętności jazdy na snowboardzie, lub nartach. My potrzebowaliśmy go do tego drugiego, ponieważ początek wiosny postanowiliśmy spędzić na Szwajcarskich stokach narciarskich. Tak, więc w Neuss sprawdziliśmy naszą kondycję, umiejętności oraz sprzęt.


stok narciarski Neuss
Dla kogo?

Na hali narciarskiej byliśmy pierwszy raz i z całą pewności obojgu nam dobrze się tam jeździło, ale tylko przez krótki czas (dobrze, że kupiliśmy karnety na 3 godziny), po kilku zjazdach zaczęło nam się po prostu nudzić, ponieważ stok ma ok. 300 m. Dla osoby, która umieją już jeździć i jazda w dół zajmuje im krócej niż jazda w górę (wliczam również tu kolejkę do wyciągu) po kilku razach staje się monotonna.

Neuss krztz stok narciarski

Podsumowują hala narciarska w Neuss jest idealna dla osób, które dopiero uczą się jeździć, ponieważ może wynająć tam nie tylko instruktora, ale również sprzęt. Nauczą się tam jeździć nie tylko na nartach lub snowboardzie, ale również na wyciągach talerzykowym, jak i krzesełkowym.

Czy tam wrócimy?

Aktualnie mogę napisać, że TAK, ale nie dla siebie, lecz dla naszego syna, którego w następnych sezonach będziemy chcieli nauczyć jeździć na nartach, a jak już mu się znudzi nauka będzie mógł pojeździć na sankach.

Ceny biletów

Wizyta na takiej hali nie należy do najtańszych rozrywek. Za karnety dla 2 osób na 3 godziny zapłaciliśmy 66 euro. Sprzęt i ubrania posiadamy własne, więc tutaj nie ponieśliśmy dodatkowych kosztów. Szczegółowy cennik znajdziecie na stronie Skihalle Neuss.

Jedzenie

Na terenie hali znajduje się również restauracja oraz bar. Ceny i tutaj nie należą do najniższych, ale muszę przyznać, że jedzenie, obsługa oraz wystrój znajdują się na dobrym poziomie. Natomiast w barze, można nie tylko się napić, ale również pobawić. W czasie kiedy my jeździliśmy w barze odbywała się dyskoteka.

Neuss narty

Neuss dobre jedzenie

Neuss Skiehalle

Neuss Skihalle

Neuss Skihalle

Kryty stok narciarski w Neuss zrobił na nas dobre wrażenie. Na pewno nie jest to wypad w góry, ale można zaznać odrobiny zimowego klimatu w takim rejonie, jakim jest NRW.

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Neuss – kryty stok narciarski"

Powiadom o

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Gość
22/03/2018 09:41

Świetny pomysł z tym krytym stokiem. Zabawa musiała być doskonała:)

wpDiscuz