Kalendarz Adwentowy Inspiracje

11179969_943269835740052_1968356335691444050_n

KALENDARZ ADWENTOWY

Nareszcie zaczął się grudzień, a wraz z nim Adwent. Czyli czas wyczekiwania na Boże Narodzenie czas, który odliczamy na kalendarzu adwentowym. My w tym roku dopiero pierwszy raz zrobiliśmy taki kalendarz i powiem Wam, że na pewno nie ostatni.

Po co nam ten kalendarz adwentowy?

Kalendarz adwentowy potrzebny jest nam ze względu na małą osóbkę, która mieszka w naszym domu. Kuba jest jeszcze na tyle mały, że nie rozumie tego całego zamieszania związanego ze zbliżającymi się świętami. A tym bardziej nie rozumie upływającego czasu. Nie wie ile to jest tydzień oraz co to znaczy miesiąc. To właśnie kalendarz pokazuje mu ten czas, może go dotknąć, zobaczyć, policzyć. Przez codzienne zdejmowanie jednej paczuszki, uświadamia sobie, że mija kolejny dzień i że to już jeden dzień mniej do świąt.

Uważam również, że stworzenie takiego kalendarza nadaje adwentowi klimat, którego nie zaznamy w żadnym innym miesiącu. Dzięki niemu tworzymy atmosferę i nadajemy klimat nadchodzącym świętom.

Mój kalendarz adwentowy możecie zobaczyć na zdjęciu główny. A poniżej prezentuje najpiękniejsze kalendarze adwentowe, jakie znalazłam na instagramie. Oglądajcie i inspirujcie się na przyszły rok.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o

wpDiscuz