Język polski na emigracji

b6_2-01

Ci, którzy czytają mojego bloga wiedzą, że ważne jest dla mnie to aby mój syn miał kontakt z Polską. Chciałabym, aby Kuba nie tylko mówił po polsku, ale również czytał, pisał oraz znał jej historię i geografie.

Kuba z językiem polskim ma bardzo dobry kontakt, ponieważ w domu rozmawiamy wyłącznie po polsku i tak już z całą pewnością zostanie. Czytamy również polskie książeczki, o czym pisałam już tutaj. Ale dla mnie to za mało, ponieważ moim marzeniem jest, aby Kuba w przyszłości skończył minimum Polską szkołę podstawową.

Wiem, że Kuba ma dopiero dwa latka, ale czas mija nie ubłagalnie szybko i zanim się obejrzę, będę musiała wybrać jak najlepszą formę edukacji dla mojego syna.
Niestety, w mieście w którym mieszkamy, nie ma polskiej szkoły, a najbliższa znajduje się w Kolonii. Tak, więc musielibyśmy dojeżdżać jakieś 50 km, kilka razy w tygodniu. Po drugie Kuba często przebywa w klinice i takie zajęcia często by opuszczał. Na szczęście żyjemy w czasach powszechnie dostępnego internetu i z jego pomocą przychodzą nam różne rozwiązania.
Jednym z takich rozwiązań jest Libratus-Polska Szkoła Internetowa.

Sami zobaczcie co taka szkoła nam oferuje:
Wielu rodziców zastanawia się, jak pielęgnować język polski u dzieci dorastających na emigracji. Z pomocą przychodzą Polskie Szkoły Internetowe Libratus, które bezpłatnie umożliwiają małym Polakom utrzymanie kontaktu z językiem ojczystym.

Dlaczego warto zapisać dziecko do programu?

Nauka w projekcie to połączenie nowych technologii i wieloletniego doświadczenia kadry pedagogicznej. Uczeń ma dostęp do internetowej platformy z szeroką gamą materiałów edukacyjnych. Zajęcia odbywają się w formie nauczania domowego – rodzic w oparciu o scenariusze lekcyjne i repetytoria pełni rolę nauczyciela. Dodatkowe wsparcie stanowią cotygodniowe lekcje on-line, tzw. Webinaria prowadzone przez wykwalifikowanych pedagogów.Program zajęć urozmaicają prezentacje, filmy edukacyjne, interaktywna tablica oraz gry – wszystko po to, aby nauka łączyła się z zabawą. Każdy rok szkolny kończy się egzaminem, który daje możliwość uzyskania państwowego świadectwa szkolnego – takiego samego, jakie otrzymują dzieci uczące się stacjonarnie w Polsce. Podobnie jak jego rówieśnicy z Polski, uczeń dostaje także legitymację szkolną uprawniającą do zniżek.

Dzieci uczące się w Polskich Szkołach Internetowych Libratus nie tylko rozwijają swoją dwujęzyczność, lecz także realizują ujednolicony materiał szkolny, co umożliwia dalszą kontynuację nauki w Polsce. Dwujęzyczność ułatwia dzieciom swobodną komunikację z krewnymi w Polsce. Ponadto umożliwia biegłe poruszanie się w obu kulturach, z którymi się stykają, poszerza horyzonty, a w dalszej perspektywie stanowi atut na rynku pracy.

Program skierowany jest do uczniów zerówki, szkoły podstawowej i gimnazjum.

Mam nadzieję, że szkoła ta będzie się dalej rozwijać i doskonalić, aby w przyszłości również mój Kuba mógł z niej skorzystać.

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "Język polski na emigracji"

Powiadom o

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Gość
Marta
31/03/2016 14:25

Świetny blog :-) dopiero dziś zaczęłam czytać,jeszcze pół roku i sama będę mamą :-) a tu jeszcze Pani Małgorzata z moich okolic (w Polsce) :-) Pozdrawiam :-)

Gość
11/04/2016 10:15

Witam tułaczką mamę:) Życzę dużo samozaparcia, czasu i sukcesów w edukacji polskiego. To ważne i potrzebne. To daje naszym dzieciom poczucie zakorzenienia.

wpDiscuz