Gdzie na wycieczkę z dzieckiem? Zoo-czyli idealny prezent dla dwulatki

wycieczka, weekend w zoo

Za kilka dni chrześnica mojego męża będzie obchodziła drugie urodziny. Bardzo długo z mężem zastanawialiśmy się, jaki prezent będzie dla dziewczynki w jej wieku odpowiedni (dodam tylko, że posiada już ona bardzo wiele zabawek, które proponowane są dla dzieci w jej wieku). Podczas naszej dyskusji na ten temat przypomniał mi się wpis Ani, która pisała, że na drugie urodziny zabrała swoją córkę do ZOO i że był to bardzo trafiony pomysł. Tak, więc postanowiliśmy, że zaproponujemy mamie jubilatki sobotnią wycieczkę do ZOO. Mama dziewczynki z chęcią przyjęła naszą propozycję, uzgodniliśmy termin, który pasował nam wszystkim, wybraliśmy zoo i ruszyliśmy w drogę. Tutaj napiszę, tylko, że jechaliśmy ok. 30 min, w tym krótkim czasie dzieci zdążyły pokłócić się o zabawkę, obejrzeć bajkę, a nawet usnąć :)

Nasz wybór padał na ZOO w Duisburgu, głównie ze względu na znajdujące się tam delfinarium. Trzeba przyznać, że całe ZOO, jak również wspomniane delfinarium robi ogromne wrażenie, nie tylko na dzieciach, ale na dorosłych również.

Co można robić w zoo w Duisburg? Oczywiście, że oglądać zwierzęta, a nawet bardzo dużą ilość zwierząt. Ale również można spędzić z dziećmi czas na świetnie przygotowanych placach zabaw, których na terytorium ZOO jest 3, i na każdym pełno roześmianych dzieciaków. Można również razem z dziećmi dotykać i karmić niektóre ze zwierząt. Dzieci, jak również dorośli mogą sprawdzić się w dojeniu sztucznej kozy i krowy. Na terytorium ZOO znajduje się również, wiele lokali gastronomicznych gdzie można, zjeść i się napić.

zoo duisburg

delfinarium duisburg

delfiny Duisburg

zoo nrw

atrakcje nrw

nrw wycieczka

ZOO Niemcy

 

Jeżeli wybieracie się do ZOO w Duisburgu to, zarezerwujcie sobie cały dzień, bo naprawdę można tam spędzić świetnie czas z całą rodziną. Zobaczcie sami: czy rodzina może źle się bawić w takim miejscu?

Dodaj komentarz

10 komentarzy do "Gdzie na wycieczkę z dzieckiem? Zoo-czyli idealny prezent dla dwulatki"

Powiadom o

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Gość
06/10/2015 23:22

My cały czas się ‚czaimy’ na Zoo ale nadal boimy się, że Filip jest za mały.

Gość
11/10/2015 21:05

Fajny pomysł, zabawka pewnie po chwili poszłaby w kąt, a tak będzie pewnie wspominać. Delfinarium.. chętnie bym zobaczyła na żywo :)

Gość
12/10/2015 12:35

Fantastyczny pomysł prezentowy;}. Myślę że to jest atrakcja która niezależnie od wieku zawsze wywołuje radość. Moje dziewczyny były w delfinarium w zeszłym roku i do dziś chętnie wspominają „delfinki kochane” ;}}}. Śliczne zdjęcia i faktycznie sporo do zobaczenia. Pozdrawiam cieplutko

Gość
12/10/2015 20:30

My byliśmy w zoo, jak Franek miał 6 miesięcy, oczywiście nie był zainteresowany. No dobra — pan koszący trawę był bardzo interesujący ;), ale za to miło spędziliśmy dzień. Za rok to powtórzymy, może już będzie bardziej zaciekawiony :)

Gość
13/10/2015 12:17

byliśmy w zoo kilka tygodni temu, dosyć daleko od nas oddalonego, ale czasem takie wycieczki rodzinne sa najprzyjemniejsze. Moja 14 miesięczna córeczka po tym dniu przez dwa dni jeszcze wołała MIIIŚ będąc pod urokiem brunatnego niedźwiedzia :)

Gość
Joanna
13/10/2015 15:31

My też w tym roku zabraliśmy naszych synów (2 i 3 lata) do zoo. Świetny pomysł na rodzinny wypad. Byliśmy w Chorzowie, bo to tylko około 20 km drogi. Chłopcy byli trochę zawiedzeni, bo główna atrakcja, na którą czekali, czyli słoń, rozchorował się i nie było go w zoo. A hipopotam niestety nie chciał wynurzyć się z wody :( Ale i tak było super. Szkoda tylko, że nie mamy tu delfinarium. Sama chętnie pooglądałabym te „delfinki kochane” :)

wpDiscuz