Gdzie na wycieczkę z dzieckiem? Schloss Burg- średniowieczny zamek

Postanowiłam, że na blogu co jakiś czas będą pojawiać się wpisy z cyklu: Gdzie na wycieczkę z dzieckiem? Wiem, że wiele osób mieszkających w moich okolicach, ma z tym mały problem. Dlatego, postaram się Wam pomóc, a przy okazji również i my miło spędzimy czas. Pierwszy wpis z tej serii, był opublikowany już w tamtym roku, o tutaj. Jak zerknęliście w link to wiecie, że byliśmy już w zoo. Tak, więc teraz zapraszamy na zamek.

Ostatnio po raz kolejny odwiedziliśmy Unterburg i Schloss Burg, dlatego chcę Was zachęcić do odwiedzenia tego urokliwego miejsca.

Schloss Burg odwiedziliśmy już kilka razy, ostatnio parę tygodni temu, ale nie będę ukrywać, że najlepszym czasem do odwiedzenia tego zamku są miesiące letnie lub jesienne. Miejsce to w okresie zimowym traci cały swój urok, ponieważ rzadko panują tutaj naprawdę śnieżne zimy, które dodawałby magi temu miejscu.

Do zamku można dostać się na kilka sposobów. Dojechać samochodem, a samochód zaparkować tuż przy nim (wersja dla wygodnych). Dojść pieszo – jeżeli samochód zostawicie na parkingu w Unterburg, do zamku dojdziecie wąską leśną ścieżką. Możecie również wjechać kolejką linową, taka przejażdżka z pewnością będzie wielką frajdą dla najmłodszych. Mój Kuba jest jeszcze za mały na taką atrakcję, ale na pewno kiedyś z niej skorzystamy.

Co można zobaczyć w Unterburg i Schloss Burg?

Oczywiście można zobaczyć zamek, a raczej średniowieczną twierdzę. Zamek został zbudowany na wzgórzu, nad rzeką Wupper ,na początku XII wieku i do dziś imponuje swym wyglądem. W zamku znajduje się muzeum, piękne sale: kominkowa i rodowa oraz kaplica, w której często udzielane są śluby. Na dziedzińcu zamku znajduje się 18 metrowy fort, a w jego pobliżu dzwonnica z 3 dzwonami.

Zamek umieszczony jest na wzgórzu i góruje nad miasteczkiem Unterburg. Widok z tarasu na całą okolicę z pewnością utkwi Wam w pamięci i będziecie chcieli tam wrócić. Na terenie zamku funkcjonuje również kilka restauracji, w których można zjeść smaczny obiad i podziwiać piękne widoki.

Od wczesnej wiosny, do późnej jesieni na terenie zamku organizowane są różne imprezy: turnieje rycerskie, giełdy piwne oraz jarmarki okolicznościowe. W tym urokliwym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie nie tylko dzieci, ale również i dorośli.

Mówiąc o tym zamku nie można zapomnieć o miejscowości Unterburg, położonej u podnóża zamku.

Przez tę urokliwą miejscowość przepływa rzeka Wupper, a urocze stare domy wybudowane przy jej brzegu robią ogromne wrażenie. Naprawdę warto to wszystko zobaczyć. My na pewno jeszcze raz tam wrócimy. Pewnie nawet w tym roku.

schloss burg, zamek zamek solingen schloss burg     unterburg  
niemcy zabytki zamek, solingen, wycieczka wycieczki z dzieckiem gisikowo zamek burg  polacy w niemczech     
nrw, solingen, zamek maly

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "Gdzie na wycieczkę z dzieckiem? Schloss Burg- średniowieczny zamek"

Powiadom o

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Gość
29/02/2016 13:38

Miejsce wygląda bardzo ciekawie i tajemniczo ;) Uwielbiam takie atrakcje!

Gość
29/02/2016 19:06

Super post. :-) Przepiękne zdjęcia. Pozdrawiam!

wpDiscuz